• „Ile waży święty Mikołaj?”

• Rozstrzygnięcie konkursu charytatywnego „Ile waży święty Mikołaj?”

23 stycznia 2023 roku zakończyła się w naszej szkole zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiego konkursu charytatywnego „Ile waży święty Mikołaj?” zainicjowana przez Samorząd Uczniowski.

Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej główny cel to zasilenie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Uczniowie nie pozostali obojętni na potrzeby swoich rówieśników, którzy nie mają szczęścia dorastać wśród najbliższych i z dużym zaangażowaniem zbierali monety, a następnie je posegregowali nominałami. Po zliczeniu wartości zebranego bilonu okazało się, że zgromadziliśmy dużą kwotę -  469,40zł. Bilon ważył aż 23 kilogramy.

Pięknym podsumowaniem konkursu są słowa patrona naszej szkoły Jana Pawła II:

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

• „Sensoryczna choinka”

• Konkurs plastyczno-przestrzenny „Sensoryczna choinka”

Przedszkolaki i uczniowie kl. „0” wzięli udział w konkursie „Sensoryczna choinka”.

Przedmiotem konkursu było wykonanie choinki złożonej z różnych faktur

i materiałów, tak by dawała różne odczucia dotykowe.

Jury konkursu miało trudny wybór, ponieważ wszystkie choinki były piękne

i pomysłowe. Wszystkim uczestnikom konkursu przyznano I miejsce.

Nagrody otrzymali:

Zuzanna Adamczyk

Amelia Adamczyk

Emilia Skiba

Julia Pogorzelska

Zuzanna Anioł

Adam Janiec

Julian Popielski

Karol Pieróg

Gratulujemy!

• Kiermasz świąteczny

•      W dniu 18 grudnia 2022r. społeczność szkolna zorganizowała kiermasz świąteczny w kościele pw. Jezusa Miłosiernego w Szwagrowie. Do tego wydarzenia wszyscy przygotowywali się bardzo dokładnie. Uczniowie wykonywali piękne stroiki świąteczne i ozdoby choinkowe. W Laboratorium Przyszłości szyli choinki na maszynie do szycia oraz piekli pierniczki, które następnie dekorowali lukrem i kolorowymi ozdobami. Zapach pierniczków roznosił się w całej szkole, a piękne dekoracje oraz gustowne zapakowanie przyciągały wzrok.

Ozdoby świąteczne oraz pierniczki zostały sprzedane na kiermaszu, a uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na wycieczkę dla naszych uczniów oraz doposażenie kącika na aktywną przerwę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w kiermaszu.