• KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

• W dniach 4-9 listopada został przeprowadzony konkurs online z okazji Święta Niepodległości „11 pytań na 11 Listopada”. Wzięło w nim udział 11 uczniów z klas VI-VIII. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą na temat tego ważnego dla każdego Polaka święta.

Uczniowie, którzy bezbłędnie rozwiązali test wiedzy:

1. Amelia Matusik kl. VII
            2. Zuzanna Żyła kl. VII

Gratulujemy zwyciężczyniom, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie!

• KONSULTACJE DLA KLASY VIII

W każdy poniedziałek rozpoczynając od dnia 9 listopada 2020 będą odbywać się konsultacje dla klasy VIII. Konsultacje będą z matematyki, j. polskiego i j.angielskiego  w godzinach od 9.25 – 12.05. Szczegółowe informacje przekażą uczniom klasy VIII nauczyciele.

KOMUNIKAT

Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Przedszkola będą funkcjonowały bez zmian.

Oznacza to, że uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej do 29 listopada br. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym.

Nauka i opieka dla dzieci w  oddziałach przedszkolnych i  w świetlicy pozostaje bez zmian.

• KONKURS

• 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. To bardzo ważne, aby pamiętać o historii swojego narodu. Tego dnia upamiętniamy nie tylko odzyskanie Niepodległości, ale również czcimy pamięć osób, które dla Ojczyzny złożyły najwyższą ofiarę swojego życia. To dzięki heroicznej postawie naszych przodków możemy dzisiaj cieszyć się wolnością, a także kultywować rodzimą tradycję. Zapraszamy uczniów klas IV-VIII do sprawdzenia swojej wiedzy na temat tego wydarzenia. Aby wziąć udział w konkursie należy kliknąć w link lub skopiować i wkleić go do przeglądarki, a następnie odpowiedzieć na pytania.

Konkurs trwa od 4 do 9 listopada. Wyniki zostaną ogłoszone 10 listopada na stronie internetowej szkoły. Osoby, które w jak najkrótszym czasie, a także bezbłędnie odpowiedzą na wszystkie pytania otrzymają dyplom  oraz ocenę bardzo dobrą z  historii.

• KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

• Komunikat_dyrektora_szkoly.pdf

Komunikat dyrektora szkoły

1. Od dnia 26.10.2020r. (poniedziałek) do 08.12020r. w klasach IV –VIII odbywać się będzie nauka zdalna.
            2. Uczniowie zostali poinformowani i przeszkoleni jak korzystać z platformy. (do e-lekcji można wykorzystać: telefon, laptop, tablet lub inny sprzęt, który posiada kamerę  i mikrofon). Zajęcia będą się odbywać zgodnie z tygodniowym planem zajęć.
            3. Nauczyciele pracują zdalnie w szkole zgodnie  z tygodniowym rozkładem zajęć.
            4. Mając na uwadze, że mogą początkowo wystąpić problemy z komunikacją prosimy o cierpliwość    i wyrozumiałość. Bieżące informacje i komunikaty będą zamieszczane tak jak dotychczas na stronie szkoły

Życzę wszystkim zdrowia i wytrwałości Anna Kłoda

INFORMUJEMY, ŻE W DNIU  14 PAŹDZIERNIKA 2020R  Z OKAZJI EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE NIE MA ZJĘĆ DYDAKTYCZNYCH.

• KONKURS

• Długo wyczekiwany przez Świetliczaków z młodszej grupy wiekowej dzień rozstrzygnięcia szkolnego etapu konkursu pt. „Drzewo w krajobrazie” miał miejsce we wtorek 29 września. Spośród pięknych prac plastycznych wykonanych przez ośmioro dzieci wyłoniono tylko jedną, która została przesłana do organizatora konkursu – Zespołu Świętokrzyskich Parków Krajobrazowych w Kielcach. Autorem zwycięskiej  pracy jest uczennica klasy III Wiktoria Pogorzelska. Wszyscy uczestnicy dołożyli wielu starań w przygotowanie prac, wykazali się starannością i pomysłowością. Podczas konkursu dało się zauważyć dużą rywalizację o miejsce na podium, a towarzyszące dzieciom emocje sprawiły, że nie obyło się również bez łez rozczarowania.

Teraz oczekujemy z niecierpliwością na werdykt komisji konkursowej i trzymamy kciuki za pracę Wiktorii.

• EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW 2020R.

• EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

26 września upłynął nam pod znakiem Wielkiej Brytanii, Rosji oraz ich symboli, a to za sprawą wystawy zorganizowanej w ramach Europejskiego Dnia Języków. Jest to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie. Tym razem, ograniczeni przez pandemię, w trosce o bezpieczeństwo całej społeczności szkolnej  uroczyste obchody tego święta zastąpiliśmy ekspozycją pamiątek. W przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami nauczyciele języków obcych  zadbali o to, by uczniowie mieli okazję poznać tradycyjne wyroby, przedmioty oraz  miejsca mające szczególne znaczenie dla Anglików i Rosjan.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Spotkanie z rodzicami odbędzie się w dniu 17 września 2020

Godzina 16.00 klasy:  I, przedszkole, V-VI

Godzina 16.30 klasy: VIII, II, III

Godzina 17.00 klasy: IV i 0

O godzinie 17.30 spotkanie trójek klasowych

• DODATKOWE DNI WOLNE

• DODATKOWE DNI WOLNE OD ZAJĘĆ SZKOLNYCH W ROKU SZKOLNYM 2020/21 W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ IM.ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II W SZWAGROWIE

22 grudnia 2020r

4 i 5 stycznia 2021r

7 kwietnia 2021r

4 czerwca 2021r

EGZAMIN KLASA VIII

• KOMUNIKAT DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

Drodzy uczniowie i rodzice z dniem 1 września 2020r wracamy do nauki stacjonarnej i rozpoczynamy rok szkolny 2020/21.

1. Msza św. godz.8.00- dzieci pod opieką rodziców
            2. Spotkanie w szkole

- rodzice z dziećmi ustawiają się przed szkołą w odległości  1,5 m

- dezynfekcja rąk w wejściu

- pomiar temperatury

- przejście do klas – spotkania z wychowawcami

Wszystkich prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego (rodzice obowiązkowo w maseczkach).